Co się dzieje w Twoim organizmie po wypiciu puszki coli ?

Co się dzieje w Twoim organizmie po wypiciu puszki coli

Coca-Cola jest jedną z najbardziej kultowych i znanych marek na całym świecie. Jej hasłem przewodnim w kampaniach reklamowych jest #TasteTheFeeling, co moglibyśmy przetłumaczyć jako „Smakuj doznania”.

Postanowiliśmy dowiedzieć się jakich zatem doznań dostarczamy swojemu organizmowi, wypijając puszkę coli. Przeczytaj co się dzieje w Twoim organizmie w ciągu godziny od wypicia tego napoju:

1. Po 10 minutach

Właśnie wypiłeś równowartość 10 łyżeczek cukru (100% zalecanego dziennego spożycia). W innych okolicznościach wywołałoby to wymioty, jednak kwas fosforowy oraz inne środki aromatyzujące hamują ten naturalny odruch i dają odwrotne uczucie orzeźwienia.

2. Po 20 minutach

Skoki poziomu cukru we krwi powodują uwalnianie dużej ilości insuliny. Trzustka reaguje na ten proces, przetwarzając cukier w tłuszcz.

3. Po 40 minutach

Kofeina została całkowicie zaabsorbowana przez Twój organizm. Skutkuje to rozszerzeniem źrenic oraz podwyższonym ciśnieniem krwi.

4. Po 45 minutach

Organizm produkuje dopaminę, hormon, który stymuluje „ośrodki przyjemności” w mózgu. Nawiasem mówiąc, w taki sam sposób działają na nasz organizm narkotyki.

5. Po 60 minutach

Ujawniają się właściwości moczopędne kofeiny. Teraz już wiadomo, że wapń, magnez, cynk, sód, elektrolity i woda długo nie zagoszczą w Twoim organizmie. Niestety pozbędziesz się ich podczas oddawania moczu.

Poziom cukru we krwi znacznie się obniża (hipoglikemia), przez co czujesz się zmęczony, senny i na niczym nie możesz się skoncentrować.

Podsumowanie

Cola zawiera syrop kukurydziany o wysokim stężeniu fruktozy. Oprócz tego znajdziemy w niej rafinowaną sól i kofeinę.

Regularne przyjmowanie tych składników w dużych ilościach może prowadzić do nadciśnienia, chorób serca, cukrzycy oraz otyłości.

Badanie przeprowadzone przez Harvard University wykazało, że picie tylko jednej puszki słodkiego, napoju gazowanego dziennie, zwiększa ryzyko choroby serca o 20%.

Wszyscy powinniśmy być świadomi tego, jakie konsekwencje niesie za sobą picie dużej ilości coli.

Jednakże, nie należy popadać w panikę i pamiętać, że jedna puszka coli tygodniowo nie zrujnuję Twojego organizmu i nie odbije się negatywnie na Twoim zdrowiu.

Najważniejszy jak to często bywa jest umiar !

 

Zródło: http://therenegadepharmacist.com/what-happens-one-hour-after-drinking-a-can-of-coke/