7 produktów dla płaskiego brzucha. Co jeść żeby schudnąć ?

Co jeść żeby mieć płaski brzuch. 7 produktów dla płaskiego brzucha.

Produkty bogate w witaminę D, takie jak : łosoś i jajka mogą pomóc w przyspieszeniu procesów metabolicznych i spalaniu tłuszczu. Ogórek i suche nasiona kopru zmniejszają wzdęcia żołądka i pomagają w trawieniu. Grecki jogurt i oliwa z oliwek obniżają poziom kortyzolu, hormonu, który magazynuje tłuszcz. Regularne spożywanie produktów pełnoziarnistych oraz odpowiednie nawodnienie również może pomóc w osiągnięciu płaskiego brzucha.

Tłuszcz w okolicach brzucha może być spowodowany szeregiem czynników. Brak ruchu, nieodpowiednia dieta i niezdrowy styl życia mogą wspólnie doprowadzić do tego niepożądanego stanu.

Oto zaskakujące produkty, których spożycie ułatwi osiągnięcie płaskiego brzucha. Pomagają one zrzucić zbędne kilogramy, centymetry, a także pozbyć się kłopotliwych i nieprzyjemnych wzdęć.

Co jeść żeby mieć płaski brzuch ?

1. Łosoś

Łosoś jest świetnym źródłem witaminy D. Niedostateczny poziom witaminy D został jakiś czas temu powiązany z dodatkowymi kilogramami, wliczając w to otyłość brzuszną. Kwasy omega-3 zawarte w łososiu i innych tłustych rybach, pomogą również schudnąć z okolic brzucha.

2. Jajka

Jeśli chcesz zrzucić oponkę, jajka są świetnym pomysłem na rozpoczęcie dnia. Jajka dostarczają witaminę D i cholinę, która odgrywa istotną rolę w metabolizmie tłuszczów. Sprawdź również 5 przepisów na zdrowe, wysokobiałkowe śniadanie.

3. Ogórki

Ogórki są bogate w wodę i mają naturalnie niską wartość kaloryczną. Jedzenie ogórków pomaga w utrzymaniu prawidłowego nawodnienia organizmu i kontrolowaniu prawidłowej wagi. Jeden ogórek ma zaledwie 45 kalorii.

4. Nasiona kopru

Suszone nasiona kopru są bardzo odżywcze. Zawierają błonnik, magnez, wapń i żelazo. Od dawna są stosowane jako pomoc w dolegliwościach układu pokarmowego. Koper pomaga rozluźnić mięśnie przewodu pokarmowego i złagodzić wzdęcia.

5. Jogurt Grecki

Jogurt jest świetnym źródłem wapnia – minerału, który spowalnia produkcję kortyzolu – hormonu, który skutecznie hamuje spalanie tkanki tłuszczowej.

6. Oliwa z oliwek

Zdrowe, jednonienasycone kwasy tłuszczowe wystepujące w oliwie z oliwek pomagają spalać kalorie. Oliwa z oliwek wpływa również korzystnie na obniżenie poziomu złego cholesterolu.

7. Woda

Picie odpowiedniej ilości wody jest pomocne w uzyskaniu płaskiego brzucha. Woda odgrywa kluczową rolę w transporcie błonnika przez układ pokarmowy oraz w zapobieganiu zaparciom.

Sprawdź również 5 napojów spalających tłuszcz.

Pamiętaj, że droga do płaskiego brzucha zaczyna się od talerza. Poświęcenie z jakim oddajesz się treningom może nie dać Tobie satysfakcjonujących wyników jeśli nie połączysz ćwiczeń z odpowiednim jedzeniem.