7 korzyści picia ciepłej wody z cytryną. Co daje picie szklanki dziennie.

Co daje picie ciepłej wody z cytryną

Wypicie ciepłej wody z cytryną zaraz po przebudzeniu jest świetnym sposobem na zdrowe rozpoczęcie dnia. Szklanka wody z cytryną na czczo wspomaga pracę układu pokarmowego, poprawia trawienie i samooczyszczanie się organizmu z toksyn. Cytryny są bogate w witaminę C, która poprawia wygląd cery. Jeśli będziesz codziennie, konsekwetnie pić wodę z cytryną, po miesiącu zaobserwujesz korzystne zmiany jakie nastąpiły w Twoim organizmie.

Dlaczego warto ? Co daje picie wody z cytryną ?

1. Odmładza skórę i dodaje blasku

Cytryny są bogatym źródłem witaminy C, która wspiera produkcję kolagenu, pomaga w zapobieganiu powstawania zmarszczek i broni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Woda pomaga również transportować składniki odżywcze do komórek ciała. Z tego powodu utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmu jest tak ważne !

2. Dodaje energii

Naukowcy odkryli, że aromat cytryn może zwiększyć produkcję hormonów dobrego samopoczucia i zmniejszyć poziom stresu. Szklanka wody z cytryną o poranku rozbudzi Twoje ciało i zachęci do aktywności. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu możemy pozbyć się uczucia zmęczenia i ciężkości. Potas zawarty w cytrynach wspomaga pracę mózgu i układu nerwowego, dzięki czemu jesteśmy w stanie być bardziej efektywni od samego rana.

3. Odkwasza orgaznim

Cytryny mają działanie alkalizujące. Ciepła woda z cytryną pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zachwianie tej równowagi i długotrwałe zakwaszenie sprzyja rozwojowi poważnych chorób.

4. Wzmacnia układ odpornościowego

Kwas askorbinowy (witamina C) znajdujący się w cytrynach stanowi skuteczną barierę dla wirusów i bakterii. Każdy z nas zna lecznicze działanie witaminy C, dzięki której organizm jest w stanie skutecznie walczyć z przeziębieniem i radzić sobie infekcjami. Picie wody z cytryną wzmacnia układ immunologiczny.

5. Oczyszcza z toksyn

Woda z cytryną niezwykle pozytywnie wpływa na naszą wątrobę – zwiększa produkcję żółci i oczyszcza wątrobę, co przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu. Sok z cytryny znany jest jakoś środek moczopędny. Oznacza to że pomaga nerkom pozbyć się toksyn poprzez zwiększenie czestotliwości oddawania moczu. Te działanie może potencjalnie pomóc osobom, które mają skłonności do nawracających problemów z pęcherzem.

6. Może pomóc w utracie wagi

Oprócz regulacji metabolizmu, cytryny zawierają również błonnik pektynowy. Błonnik daje poczucie sytości i w związku z tym może pomóc zażegnac głód i zmniejszyć apetyt. Picie dużej ilości wody również przyczynia się do poczucia “pełności”. Poprzez połączenie dwóch naturalnych składników; cytryny i wody od początku dnia jesteśmy już na zdrowej drodze – a to może prowadzić do lepszych nawyków żywieniowych w ciągu dnia.

7. Wspomaga trawienie

Kwas cytrynowy pobudza układ trawienny i wątrobę do działania. To z kolei może pomóc w regulacji procesów metabolicznych i pracy jelit. Dzięki temu nasz organizm lepiej wchłania substancje odżywcze.

Jak przygotwać wodę z cytryną ?

Zaraz po przebudzeniu, wlej do szklanki wodę o temperaturze pokojowej. Do przygotowanej wody wyciśnij sok z połowy cytryny. Całość wypij dość szybko.

Uwaga !
Sok z cytryny osłabia szkliwo zębów. Z tego powodu wypij wodę przez słomkę lub odczekaj 30 minut przed zjedzeniem śniadania.